Сигнали

Филтър за сигнали

ID1135

Безрасъдно шофиране от водач на автобус в градския транспорт!

Начало12.03.2020

На 11.03.2020 около 19:55 автобус излизащ от кв.Самара 3 с номер СТ7756 шофираше безрасъдно.Не спря на знак СТОП, отне ми предимството и след като му пресветнах с фаровете сви към мен и бях принуден да се кача на тротоара за да избегна удара.Не сметна за редно да се извини или да спре за да разбере какво е станало следвие на безрасъдното му шофиране,а си продължи.Моля този водач да бъде наказан понеже в тази ситуация имаше спукана гума която ще си я платя аз,а другият път може да пострадат хора.

  Статус: В процес   Присъединени: 0
  Срок текущ статус: 16.03.2020 00:00   Време текущ статус: -22 денa

ID1124

Самоделен "улучен фитнес"

Начало05.03.2020

В градинката, южно от ул. "Агуста Траяна" №22, има саморъчно направени, необезопасени, съоръжения уличен фитнес. За допълнително укрепване са забити метални тръби в близкото дърво тип "Липа" /сн.Picture_2020_03_05T14_12_05_418Z.jpeg/. Освен шума и мръсотията, които се "генерират" от използващите лостовете, се вземат камъни от подпорната стена, което създава опасност от разрушаването й. Моля за Вашето съдействие съоръжението да бъде премахнато.

  Статус: В процес   Присъединени: 0
  Срок текущ статус: 30.04.2020 00:00   Време текущ статус: 23 денa

ID1109

Детска площадка

Начало27.02.2020

За съжаление децата ни не могат да ползват съоръжението по предназначение, т.к то е по-скоро събирателно място за животински екскременти, които се разнасят И из площадката. Принудени сме да налагаме забрани,защото колкото и старателно да почистваме игралното поле, то на следващия ден положението е същото. Би ли могло да се бетонира/премахне пясъка и да се покрие с някакъв вид мека настилка, изкустевена трева(която и ние бихме могли да осигурим)? Лек ден

  Статус: В процес   Присъединени: 0
  Срок текущ статус: 17.03.2020 00:00   Време текущ статус: -21 денa

ID805

СУХИ КЛОНИ

Начало05.10.2019

Върнат ми е отговор от общината, че работата е свършена, сухите клоните ги няма. Днес минавам по същия си маршрут и какво да видя, клоните си висят все така над алеята. Купчинка отрязани "не сухи" клони от някое дръвче не правят работата свършена. PS: Ако недай си Боже стане инцидент лично аз ще съдя общината за несвършената работа, защото това е втори сигнал, който пускам за един и същ проблем.

  Статус: В процес   Присъединени: 0
  Срок текущ статус: 31.12.2019 00:00   Време текущ статус: -98 денa

ID772

Не качествено извършен ремонт на улица

Начало25.09.2019

Във връзка с писмо с вх. номер 10-01-376/23.05.2018г. с което Ви оведомих за некачествени извършен ремонт по ул. Никола Икономов, и по конкретно подходите към паркинга източно от бл. 80 и отговор от Ваша страна с писмо с изх. номер 10-11-8732/07.08.2018 че фирмата изпълнител е предупреден Ви оведомавам че към днешна дата нищо не е отремонтирано. В момента се извършват ремонтни дейности по улиците на кв. Три чучура север и практически е възможно да се отремонтират споменатите участъци. Благодаря.

  Статус: В процес   Присъединени: 0
  Срок текущ статус: 04.10.2019 00:00   Време текущ статус: -186 денa

ID728

Опасни дървета

Начало13.09.2019

В отсечката на ул. Ген. Гурко,намираща се между ул. Цар Иван Асен 2 и Поп Минчо Кънчев има дървета,чиито горни клони при вятър се удрят в покривите на околните сгради, като по този начин рушат самите покривни и освен това създават опасност за преминаващите пешеходци.Дърветата са и на двата тротоара на съответната отсечка, като освен това на северния тротоар от към детската градина има изцяло сухо дърво.В района при всяка буря падат клони и прекъсват уличното осветление и захранването на тролеите

  Статус: В процес   Присъединени: 0
  Срок текущ статус: 30.09.2019 00:00   Време текущ статус: -190 денa

ID723

Нерагламентиран шум и площадка за строеж

Начало12.09.2019

От седмици пространството пред входната ни врата се е превърнало в строителна площадка. При извършваните СМР се нарушава установения обществен ред, замърсява се инфраструктурата, не се спазва необходимата хигиена и се нарушава спокойствието на гражданите. Не само на нас, но и на всички съседи. Шума и мръсотията са буквално пред прозорците ни, а децата и възрастните не могат да си почиват. Моля за незабавно преместване на площадката! Не е редно тя да се намира в такава близост до жилищата ни!

  Статус: В процес   Присъединени: 2
  Срок текущ статус: 30.09.2019 17:43   Време текущ статус: -189 денa

ID722

Непроходим тротоар

Начало12.09.2019

Здравейте! Двата тротоара на бул. "Ген. Столетов" в отбелязаната от мен част са непроходими за майки с колички и инвалиди. Северният заради ремонт на опасно надвисналата оградата на Второ основно, което е належащо. А южният заради недомислица от стана на поставилите обезопасителното скеле и оградата на находящият се там строеж. Моля вземете мерки, това да се промени. Тротоарите в града ни са ужасни, но поне да бъдат проходими. Надявам се сигнала ми поне този път да бъде взет под внимание.

  Статус: В процес   Присъединени: 1
  Срок текущ статус: 30.09.2019 14:35   Време текущ статус: -189 денa

ID706

Дърво за премахване

Начало05.09.2019

Дърво расте много близо до блока и почна да изкривява входната врата. Ако има възможност и е работа на общината, да се премахне. Благодаря предварително.

  Статус: В процес   Присъединени: 0
  Срок текущ статус: 12.09.2019 16:00   Време текущ статус: -207 денa

ID691

Опасно дърво

Начало28.08.2019

Дървото се намира срещу вход А на блок № 38 на ул. М-р Кавалджиев. Под него паркират коли, играят деца, което означава, че счупването на единия от двата основни клона неминуемо ще причини щети. Цепнатината между двата клона на дървото е достигнала дължина около 1 метър. В качеството ми на представител на Етажната собственост моля за бърза и адекватна реакция.

  Статус: В процес   Присъединени: 0
  Срок текущ статус: 30.09.2019 00:00   Време текущ статус: -190 денa